• (067) 929-94-69, (095) 699-30-90

Чому ТТЕ?

Чому слід використовувати ТІЛЬКИ газонну решітку ТТЕ

У своїй роботі ми часто стикаємося з тим, що наші потенційні клієнти недостатньо інформовані про газонні решітки і їх можливості. І, як наслідок, у них не завжди виходить вибрати правильний, дійсно екологічний і надійний будівельний матеріал. Тому ми вважаємо за необхідне розповісти про екопарковки і про міфи, які супроводжують це поняття.

Сьогодні під поняття Екопарковка (в тому числі і в ЗМІ) підводять будь-яке покриття на автостоянці, яке теоретично може дозволити паркувати автомобіль на траві (при зміцненні грунту газонною решіткою). Але чи може таке покриття бути екопарковкою, тобто чи буде воно виконувати свою головну функцію – збереження екології?

З чого пропонують будувати екопарковки?

В Україні представлені кілька видів газонної решітки для створення екопарковок, які можна розділити на три групи:

1) бетонні решітки;
2) тонкостінні (з тонкими пластиковими стінками) решітки;
3) потужна газонна решітка ТТЕ®.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

товщина стінок та система з’єднання решіток між собою
 1. Від товщини стінок залежить термін служби решітки, а також можливість росту трави в такий решітці. У бетонних решіток товсті стінки 5-6 см, які швидко нагріваються на сонці. А ось розмір чарунки для трави – це куб 4х4х6 або 5х5х6 см. Чи зможе рости трава в бетонній «труні» таких розмірів?

  У тонкостінних пластикових решіток товщина стінок 4 мм. Таку решітку при бажанні можна зламати руками. Ми вже не говоримо про авто вагою 2-3 тонни. Термін служби тонкостінних решіток, як показує практика, обмежений 1-2 роками.

  Товщина внутрішніх ребер газонної решітки ТТЕ® 1,5 см, зовнішніх – 2 см. Розмір чарунки 8х8х6 см. Термін служби газонної решітки ТТЕ® – більше 20 років.

 1. Вага решітки впліває як на здатність нести навантаження, так і на витрати на будівництво. Чим більша вага, тим більше матеріалу використовується при виготовленні решітки, і тим більше навантаження вона витримує. Однак це не працює з бетонними решітками, тому що у них немає системи з’єднання між собою. Отже, для створення стійкого покриття вони потребують потужну основу зі щебня та вирівнюючий шар основи з піску та цементу. Вага дешевих пластикових решіток близько 600 грам / штука або 2,5 кг / кв.м. Вага решітки ТТЕ 8,7 кг, а квадратний метр важить 26 кг.
 2. Система з’єднання в дешевих пластикових решетах – це крихкі замки, які в разі необхідності демонтажу решітки ламаються (інакше конструкцію не розібрати), тому повторно використовувати таку решітку вже неможливо.

  У бетонних решіток немає замків. Тобто вони не з’єднуються між собою, а просто укладаються поруч одна з іншою. Отже, немає розподілу навантаження. Уявіть, яка повинна бути основа, щоб вони не провалилися і не посунулися під вагою авто!

  Покриття з газонної решітки ТТЕ® як конструктор ЛЕГО – збирається і розбирається легко, швидко і без пошкоджень решітки.

Технологія укладання

Найголовніше призначення решітки – не закоркувати родючий цінний шар грунту з усіма його мікроелементами і мікроорганізмами в асфальт і дозволити опадам природним шляхом потрапляти в грунт, щоб не було підтоплень. При цьому щоб була можливість паркувати авто. Здавалося б, все просто. Але це не працює ні з бетонними, ні з тонкими дешевими решітками. І ось чому:

 1. Шар основи зі щебеню. Як бетонні, так і дешеві тонкостінні решітки потребують величезного шару основи зі щебеню товщиною не менше 20 см, а для парковки під авто від 5-х тон – не менше 40 см.
 2. Цементно-піщана основа (гарцовка). Воно обов’язкове для бетонних і дешевих тонкостінних решіток в якості вирівнюючого шару товщиною 5-10 см. Чи зможе трава рости в цементі? Ми впевнені, що ні. Чи буде дренаж? Теж ні. В результаті ви отримуєте ділянку з заритими в цінний грунт тоннами щебеню і цементу, а через час ще і пустир з суміші пластмаси і бруду. Це показують і численні приклади парковок з таких решіток.

Газонну решітку ТТЕ® можна укладати просто на грунт. Завдяки Т-образній основі, а також рівномірному розподілу навантаження не виникає просідання решітки, вона не провалиться.

Вартість будівництва екопарковки “під ключ”

Висока ціна на решітку ще не означає високу ціну на екопарковку. Вартість будівництва екопарковки потрібно рахувати в комплексі, «під ключ». Квадратний метр решітки ТТЕ® дорожче за інші решітки, але, якщо перевести ціну на вагу (а важить 1 квадратний метр 26,5 кг), то решітка виходить набагато дешевше. А при такій вазі:

 • їй не потрібен щебінь, отже,
 • відсутні витрати на роботи по влаштуванню котлована глубиною 30 см,
 • немає великих витрат на робочу силу й техніку (можна укладати самостійно), при цьому
 • істотна економія часу.

Як видно з графіка, ціна на решітку ТТЕ становить 85% всієї вартості екопарковкі. При цьому в результаті така Екопарковка лише на 10% дорожче, ніж з бетонної або тонкостінної решітки.

А головне – парковка з газонної решітки ТТЕ® прослужить і 20, і 30 років, в той час як при використанні тонких або бетонних решіток через рік-два ви захочете їх демонтувати і зробити якісну екопарковку.

Результат

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, хочете зберегти природу і екологію вашого подвір’я, віддаєте перевагу прохолоді і свіжому повітрю від зелені замість спеки від розпеченого бетону, то будуйте екопарковки. А екопарковка – це тільки якісна газонна решітка ТТЕ®.

Різницю в решітках можна побачити на об’єктах в Києві.

Газонна решітка ТТЕ – це:
 • відсутність бруду на парковці восени
 • приємна прохолода у дворі влітку
 • благоустрій території
 • легке обслуговування
 • надійна конструкція на довгі роки.