• (067) 929-94-69, (095) 699-30-90

Система ТТЕ

Газонна решітка ТТЕ, в основі якої знаходиться розроблена в Німеччині система ТТЕ, не вимагає залучення спеціальної техніки і укладається досить просто: необхідно підготувати основу і з’єднати окремі елементи між собою в правильному порядку. Конструкція решітки настільки зручна, що зібрати екопарковку можна без особливих зусиль.

Нашими й вашими зусиллями

Варіант 1.

Все повністю “під ключ”. Ми узгоджуємо обсяг робіт, розраховуємо матеріали, закуповуємо, привозимо, будуємо і, за вашим бажанням, навіть обслуговуємо екопарковку надалі.

Варіант 2.

Ми постачаємо вам решітку, а ви купуєте і надаєте додаткові матеріали. Ми тільки будуємо.

Варіант 3.

Ви готові зробити все власними силами. Ми постачаємо вам решітку і з задоволенням і безкоштовно проконсультуємо.

Вказівки з укладання газонної решітки ТТЕ на парковках для легкових автомобілів.

 

 1. Виїмка грунту на глибину відповідно до обраної технології будівництва.
 2. Розрівняти поверхню, відхилення від необхідної висоти +/- 2 см. Відхилення від площини в межах ділянки довжиною 4 м – не більше 2 см, ущільнити грунтову основу ручною вібраційною плитою або аналогічним за ступенем трамбування інструментом.
 3. Зробити огорожу з бордюрного каменю по периметру. Альтернативне укріплення (фіксація) рештіки по периметру: закріплений в грунті анкер зї сталі (арматури).
 4. Шар основи під решітку:

Це шар основи з дрібного щебеня фракції 5-10 мм для системи ТТЕ 1.

Варіант 1: основа із суміші: від 40 до 60 % щебеня фракції 5-10 мм та від 40 до 60% родючого ґрунту, товщина шару — 3-6 см.

Варіант 2: шар основи з дрібного щебеня фракції 5-10 мм, товщина шару — 3 см.

     5. Укладання: укладати решітки TTE ряд за рядом, зі зміщенням убік на чотири чарунки (шахматка), між бортовими елементами, широкою опорною поверхнею донизу. Зміщення виконувати тільки в напрямку, поперечному напрямку руху при паркуванні. В області примикання до бортиків укладати решітку, підігнану за розміром шляхом обрізки, наприклад, твердосплавних дисковою пилкою (болгаркою).

6. Позначення меж: для позначення меж (маркування) або створення пішохідних зон використовувати бруківку TTE, укладаючи її в порожні чарунки.

     7. Заповнення: засипати сумішшю з 50% пухкого родючого грунту (бажано з добривами), 25% дрібного гравію 5-10 мм (або дрібнішої фракції, але чистого) та 25% природного піску 0-2 мм (в залежності від типу ґрунту). Висота заповнення – без 1 см до верхнього краю решітки. Фактичні витрати матеріалу [м3] = площа [м2] x 0,04 м. Незаповнені секції придатні для проїзду лише легкого автотранспорту.

8. Засіяти площу автостоянки під газон, внести добрива та  добре зволожити її.

Замість посіву насіння ви можете використовувати рулонний газон, нарізаючи його за розміром відповідно до розміру чарунок. В такому випадку необхідно вручну додати 1 см грунту в чарунку перед укладанням в неї шматочка рулонного газону. Так ви швидше отримаєте зелену парковку, до того ж з вже добре розвинутою кореневою системою газону.

Зволожувати грунт на екопарковці необхідно щодня, аби коренева система могла розвинутись.

9. Готовність до експлуатації: після виконання усіх мір по догляду та технічній готовності площа придатна для проїзду транспортних засобів тільки після першого косіння трави (тобто через 2-5 тижнів в залежності від типу насіння та погодних умов).

10. Попереджуючі знаки: забезпечити територію знаками, які забороняють проїзд транспортних засобів вагою більше ніж 3 т, що забезпечить захист поверхні екопарковки.

Рекомендовані заходи для догляду

В теплий період року:

 • Внесення добрив: азотні, 20 г/м2, 2-3 рази на рік. Щонайменше навесні і восени.
 • Підсів газонної трави: у міру необхідності, в місцях “залисин” навесні і восени.
 • Полив: у міру необхідності, і обов’язково (вечорами) у період посухи та росту газону.
 • Косіння: при необхідності, у міру росту трави, не менше 4-8 разів на рік. Перше косіння газону – не нижче 6 см.
 • Аерація: пізньою весною або ранньою осінню.
 • Прибирання: в міру необхідності, можна з використанням спецтехніки з пластиковими робочими поверхнями (наконечниками).

 

У холодну пору року:

Прибирання від снігу можна робити використовуючи снігоочисні негусеничні машини вагою до 3т, з пластмасовою або гумовою накладкою на снігоочисних відвалах. Періодичність – через день, при рясному випаданні опадів – щодня.

Очищення від льоду – у міру необхідності.

 

УВАГА! Прибрати наслідки потрапляння на газон технічних рідин або солей (особливо в місті) можна за допомогою ЕМ-препаратів.

 

На парковках, облаштованих газонною решіткою, ЗАБОРОНЕНО:

 • різкі гальмування і маневрування;
 • стоянка, зупинка або проїзд транспортного засобу, з якого можливо попадання на газон технічних рідин (речовин);
 • стоянка транспортних засобів більше 3-х діб на одному місці;
 • миття транспортних засобів (якщо це “зелена” парковка з травою).

 

Вартість послуг з обслуговування екопарковок можна дізнатися тут.